czwartek, 20 listopada 2014

Ukryta siła
Kiedy ja z końcem sierpnia zamarzałam w deszczowej i ponurej Polsce , moi znajomi składali  wizytę  mojemu ulubionemu sportowcowi i autorowi książki ,,Ukryta siła” Rich’owi  Roll’owi w słonecznej Kalifornii. Moi przyjaciele mają szczęście znać filmowca Michała Siewierskiego, który w chwili obecnej pracuje nad dokumentem ,,Food choices”. Film ten ma ukazać w jaki sposób żywieniowe wybory wpływają na nasze zdrowie, planetę oraz inne gatunki zamieszkujące ziemię. Celem tego dokumentu jest uzbrojenie widza w informacje, które mogą zmienić nasze życie a w niektórych przypadkach nawet je ocalić. W filmie znajdują się wywiady z wieloma lekarzami, dietetykami, ekspertami zajmującymi się ochroną środowiska, sportowcami, autorami, celebrytami  oraz ludźmi, którzy przechodząc na dietę roślinną zmienili w pozytywny sposób swoje dotychczasowe życie.
Michał i jego zespół gromadzą fundusze by dopiąć swojego celu i w kwietniu 2015 roku przedstawić film szerokiej publiczności. Przyznam, że nie mogę doczekać się na efekt pracy twórców ,,Food choices”. Obawiam się jednak, że film ten może nie dotrzeć do Polski. Na szczęście mam znajomych za oceanem :) Trzymam kciuki za ten wspaniały projekt i wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę www.foodchoicesmovie.com.
Wracając do bohatera dzisiejszego postu, jest on niezwykłym człowiekiem, który w zadziwiający sposób potrafił odwrócić swoje życie o 180 stopni. ,,Ukrytą siłę” polecam nie tylko weganom ale każdej osobie, która znajduje się na życiowym  zakręcie bądź potrzebuje motywacji do działania. Rich Roll jest nie tylko sportowcem i autorem książki, jest również twórcą darmowych cotygodniowych podcastów  (forma internetowych publikacji dźwiękowych) dostępnych miedzy innymi na iTunes, Podcastone, Sticher i Saundcloud. Jego gośćmi są nie tylko znane postacie, czasem są to zwykli a jednak wyjątkowi ludzie . Tematyka wywiadów często wykracza poza zdrowie, dietę, sport. Celem gospodarza jest to by te rozmowy inspirowały, motywowały i pomagały nam stać się lepszą wersją nas samych. Wśród jego gości pojawili się miedzy innymi : wokalista zespołu Cro-Mags- John Joseph, sportowiec i autor- Brendan Brazier , autor słynnego ,,The China Study” –T. Colin Campbell, dziennikarz Dan Harris, autorka bestsellerów Kathy Freston. W tym tygodniu można posłuchać rozmowy właśnie z tzw. everyman- Davidem Clark'iem. W tym niezwykle inspirującym wywiadzie, dowiemy się w jaki sposób ważący 145 kg alkoholik pokonał swój nałóg, schudł 68 kg, zaczął biegać w ultramaratonach pokonując niedorzeczne dystanse 200 kilometrów w ponad 50 stopniowym upale. Żeby tego było mało, swoją historię zdołał opisał w książce ,,Out there: a story of ultra recovery".

Po wspomnianej na początku wizycie, na moim facebook’u pojawił się klip , za który jestem dozgonnie wdzięczna moim przyjaciołom oraz Rich’owi Roll”owi. Dzięki niemu poczułam , że mam niemal misję do spełnienia i że to co robię ma sens.
Zakończę słowami mojego bohatera
Peace + Plants


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz